دانلود کتاب ، پی دی اف ، فایل های متنی ، نرم افزار

مقاله محلول های تامپون یا بافر

Red
مقاله محلول های تامپون یا بافرمقدمه:
یک محلول تامپون محلولی است که pH آن در برابر افزایش مقادیر کمی اسید یا باز قوی تغییر چندانی نکند، مثلاً محلول استیک­اسید و سدیم استات دارای چنین ویژگی است. اگر ۰۱/۰ مول HCL را به یک لیتر آب خالص اضافه کنیم pH آب از ۷ به ۲ کاهش می­یابد، اما اگر همان ۰۱/۰ مول HCL را به یک لیتر از محلولی که نسبت به استیک­­اسید و سدیم استات، ۱۰/۰ مولار است بیفزاییم، فقط تغییر بسیار کمی در pH حاصل می­شود. در واقع pH محلول از ۷۴/۴ به ۶۶/۴ تغییر می­کند. این تغییر در

برای اطمینان خاطر کاربران گرامی، کلیه فایل های معرفی شده در این سایت از فروشگاه های معتبر جمع آوری شده اند که همگی سال هاست در این زمینه فعالیت می کنند و دارای قسمت پشتیبانی خرید و نماد اعتماد می باشند. در صورت بروز مشکل و یا نیاز به اطلاعات بیشتر کافیست پس از وارد شدن به سایت ارائه دهنده فایل از قسمت پشتیبانی خرید موضوع مورد نظر خود را مطرح کنید.

انواع مقالات پروژه ها نرم افزار نقشه های مهندسی کتاب های درسی و آموزشی در موضوعات و دسته بندی های مختلف با فرمت های پاورپوینت و ورد و پی دی اف (ppt pdf doc) با یک جستجوی ساده در این سایت در اختیار شما هستند.

انتقال به صفحه دانلود فایل